הכשרה מקצועית לפסיכולוגים, עו״ס ומטפלים בילדים ונוער

הכשרת מטפלים בגישת הסמכות החדשהההכשרה מעניקה למטפלים ידע מקיף בטיפול, הדרכה והתערבות בגישת 'הסמכות החדשה'. מדובר בגישה בעלת עקרונות ייחודיים, המאפשרת להוביל ולתמוך באופן ממוקד וקצר מועד בתהליכי שינוי בדינמיקות משפחתיות. יוצגו טכניקת להתערבות טיפולית עם הורים המאפשרות לבסס סמכות הורית נוכחת מכילה ונחושה, הבניית סמכות זו ע"י המטפל/ת מסייעת לברית הטיפולית עם ההורים ובכך מקדמת משמעותית גם את הטיפול הספציפי הנדרש לילד/ה או לנער/ה. הגישה מציעה התערבויות אפקטיביות במקרים מורכבים ובכלל זה במצבים הכוללים בעיות התנהגות, חרדות, הימנעות מבית ספר, שימוש יתר במסכים ועוד.

במסגרת ההכשרה ירכשו המשתתפים כלים יישומיים של הגישה הטיפולית, אשר פותחה במהלך העשור האחרון ע"י הצוות המקצועי של המרפאה לסמכות הורית במרכז שניידר. עקרונות הגישה מוצגים גם בספר 'הסמכות החדשה' ונכתבו בשיתוף עם פרופ' חיים עומר מאוניברסיטת תל אביב.
ההכשרה כוללת הרצאות תיאורטיות מגוונות כמו גם תרגולים והתנסויות. למודרכים מוצגות טכניקות טיפוליות לפעולה והתמודדות עם מגוון בעיות התנהגות בקרב ילדים ובני נוער.

למה ללמוד אצלנו?

• הכשרה קצרה וממוקדת המעניקה כלים מעשיים, אותם ניתן להתחיל ליישם כבר בזמן ההכשרה!
• מרצים מעולים בעלי נסיון רב בגישה הטיפולית ובהוראת הגישה
• תרגולים בקבוצות קטנות המאפשרים התנסות בפועל בשימוש בכלים הטיפוליים
• ניתן לבחור בין הכשרה אינטנסיבית עם מפגשים פרונטליים או הכשרה מקצועית ונוחה בזום.
• ההכשרה מלווה ע"י מנחה מקצועי/ת המספק/ת מענה לצרכים האדמיניסטרטיביים והמקצועיים של המשתתפים
• ההכשרה מתקיימת בשיתוף עם המרפאה לסמכות הורית בשניידר.

מבנה ותכני ההכשרה

ההכשרה נמשכת 15 מפגשים – משך כל מפגש 3 שעות (= סה״כ 60 שעות אקדמיות). ניתן להצטרף, בהתאם לבחירתך להכשרה מקוונת (בזום) או להכשרה פרונטלית.

ההכשרה מתקיימת בקבוצות קטנות על מנת לאפשר למידה מעמיקה עם מושגי הגישה והרציונל התיאורטי העומד מאחוריה. נפתחות 3 הכשרות במקביל כך שניתן לבחור ימים שונים בשבוע בהתאם לנוחותך- ההכשרה הפרונטלית מתקיימת בימי שלישי אחה״צ במרכז שניידר לרפואת ילדים (פתח תקווה) וההכשרות המקוונות בימי שני אחה״צ או בימי שישי בבוקר.

הצוות המקצועי המקיים את ההכשרה שם דגש רב על למידת דרכי התערבות, כלים טיפוליים ומגוון אסטרטגיות ייעוץ להגברת סמכות, השגחה ונוכחות בקרב הורים; זאת לצד למידה חווייתית ותרגול של הכלים הנלמדים. בהמשך לכך, תכנית ההכשרה מורכבת ממפגשים הכוללים הרצאות תאורטיות, הסברים על אמצעים טיפוליים, דוגמאות קליניות וסימולציות לתרגול.

הסימולציות מבוצעות בקבוצות קטנות, וכוללות משחקי תפקידים בהנחיית צוות פסיכולוגים מנוסים מהמרפאה לסמכות הורית במרכז שניידר. סימולציות אלו מאפשרות, באופן הטוב ביותר, למטפלים לרכוש מיומנות רבה ליישום השיטה בפועל בעבודתם עם הורים ומשפחות.

המודרכים יקבלו את מנואל הטפול הקיים במרפאה לסמכות הורית במרכז שניידר הכולל גם דפי הסבר והנחייה מפורטים על כל נושא שיוצג; דפים אלו יכולים לשמש אותם גם בהמשך עבודתם המקצועית בהדרכות הורים.

ההכשרה מועברת ע"י צוות מקצועי מגוון של פסיכולוגים, עו"סים ומטפלים, שהיו שותפים בפיתוח עקרונות המודל הטיפולי של גישת 'הסמכות החדשה'. הסימולציות מתבצעות בהדרכת פסיכולוגים ועו"סים קליניים מנוסים מהמרפאה לסמכות הורית במרכז שניידר. מגוון המדריכים בהכשרה מאפשר להציג את רוחב היריעה של גישה זו ובמקביל, מאפשר למודרכים לחוות כיצד המודל הטיפולי מיושם ע"י מטפלים העובדים בסגנונות אישיים שונים זה מזה.

ראו כאן דוגמאות מתוך ההרצאות המועברות בהכשרה וצפו כאן בהמלצות של בוגרי הכשרות קודמות.

X

    ווטסאפ
    טלפון
    צרו קשר
    דילוג לתוכן