הרצאות והשתלמויות

צוות מרכז הסמכות החדשה מעביר השתלמויות והרצאות המיועדות לארגוני טיפול שונים, כגון שפ״חים, מתי״אות, מחלקות רווחה, פנימיות לנוער בסיכון ועוד. ניתן לפנות אלינו על מנת לקבל הצעה להשתלמות שתועבר לצוות המקצועי שלכם או לחלופין לבחור הרצאה מתוך מגוון ההרצאות המוצגות כאן. הסדנאות כוללות בנוסף לחלק העיוני גם דיון וחלק מעשי (כגון סימולציות). חשוב להדגיש כי במהלך ההרצאות משולבות דוגמאות המיועדות להבהיר את הנושאים המוצגים ובנוסף ניתנים טיפים אפשריים להתמודדות מול מנעד רחב של בעיות התנהגות והימנעויות של ילדים ונוער.

הרצאות והשתלמויות - מרכז הסמכות החדשה
השתלמויות למוסדות בגישת הסמכות החדשה

השתלמויות למוסדות

תוכנית זו נועדה לתת מענה לצוותים מקצועיים המטפלים ומייעצים להורים/משפחות המתמודדות עם בעיות התנהגות או סוגים שונים של אלימות מצד ילדים או מתבגרים. התכנית נועדה לתת הכשרה מקיפה והדרכה מקצועית שוטפת לצוות בהתאם לגישת הסמכות החדשה שפותחה במרכז שניידר ע"י הצוות המקצועי שלנו בשיתוף עם פרופ' חיים עומר. התוכנית מאפשרת להבנות מספר אופציות ליעוץ הורים: טיפול פרטני בהורים, הנחיית קבוצות הורים, מתן כלים לעבודה מערכתית עם בתי ספר (מתאים במיוחד לשפ"חים) ועידוד ויצירת מערכי תמיכה למשפחות.
התכנית המוצעת כוללת ימי הכשרה מרוכזים המציגים את עקרונות הגישה ויישומם לצוות רחב של מרפאה ובהמשך הדרכה וליווי שוטף למספר מצומצם יותר של מטפלים שיתמקצעו בגישה טיפולית זו ויתנו מענה להורים במסגרת המרפאה הקיימת. מבנה זה מאפשר למעשה הקמה של יחידת שרות להורים, בדומה למרפאה להדרכת הורים במרכז שניידר, הנותנת מענה אפקטיבי להורים המתמודדים עם מגוון רחב של בעיות התנהגות של ילדם.

קראו עוד
הרצאות מרכז הסמכות החדשה

הרצאות

ההרצאות בנושאי הסמכות החדשה מותאמות לקהל היעד של הגורם המזמין את ההרצאה. ניתן להזמין הרצאה כללית על נושא הסמכות החדשה, או הרצאות על נושאים ממוקדים יותר (המענות מבי״ס, אלימות ילדים ונוער, התמכרות למסכים, התמודדות הורית בגיל הרך וכד׳). ניתן לעיין בכלל רשימת ההרצאות שלנו אך מומלץ לפנות ולקיים שיחה עם רכזת ההכשרות שלנו על מנת לבחון התאמה ספציפית של תכני ההרצאה עבורכם. ניתן לשלב בין מספר נושאים שונים בהתאם לצורך או לשקול אפשרות לרצף של מספר הרצאות. בהתאם לתכני ההרצאות ובתאום עם עידן עמיאל המנהל המקצועי של המרכז יקבע גם המרצה הספציפי שיעביר את ההרצאה הרלוונטית.

עקרונות הסמכות החדשה – סמכות (חדשה) להורים

עקרונות 'הסמכות החדשה' מיועדים להתוות קו המאפשר איזון בין שמירה על ערכי בחירה והפרטיות, לבין חובתם ורצונם של הורים לשמור על בטחונו של הילד. בהרצאה, תוך שימוש בדוגמאות מחיי היומיום של המשפחה יוצגו להורים דרכי התמודדות פרקטיות לבניית נוכחות הורית המאפשרת להשגיח באופן שאינו כופה התנהגות ומקדם קבלת אחריות.
לחצו להמשך קריאה

ילדים דיגיטליים: סמכות הורית והשגחה בעולם וירטואלי

מהפכת המידע,  הציבה אתגרים חדשים עבור הורים בהתמודדות עם ילדים ובני נוער. ההרצאה תתייחס להשפעת המהפכה הדיגיטאלית על יחסי הורה-ילד, נדון בעקרונות של השגחה הורית אשר מציעים כלים להגברת הנוכחות ההורית.
לחצו להמשך קריאה

מה עושים כשהילד מסרב להגיע לבית הספר?

מטרת הרצאה זו כפולה: ראשית, הצגת עקרונות היסוד של הסמכות החדשה - נבחן מושגים כגון הצבת גבולות, עמדה אחידה של הורים ואף שאלות בדבר גבולות השפעת ההורים על התנהגות ילדם. שנית, נציע דרך התמודדות אחרת, כאשר הילד מסרב או נמנע מלהגיע לבית הספר. נראה כיצד יישום עקרונות הסמכות החדשה יכול להוביל לשינוי אקטיבי ואפקטיבי.
לחצו להמשך קריאה
קראו כאן על מגוון הרצאות נוספות

X

    ווטסאפ
    טלפון
    צרו קשר