השתלמויות למוסדות

הכשרה למרפאות, פנימיות ומרכזים טיפוליים לילדים ונוער

מטרת התוכנית

תוכנית זו נועדה לתת מענה לצוותים מקצועיים המטפלים ומייעצים להורים/משפחות המתמודדות עם בעיות התנהגות או סוגים שונים של אלימות מצד ילדים או מתבגרים. התכנית נועדה לתת הכשרה מקיפה והדרכה מקצועית שוטפת לצוות בהתאם לגישת הסמכות החדשה שפותחה במרכז שניידר ע"י הצוות המקצועי שלנו בשיתוף עם פרופ' חיים עומר. התוכנית מאפשרת להבנות מספר אופציות ליעוץ הורים: טיפול פרטני בהורים, הנחיית קבוצות הורים, מתן כלים לעבודה מערכתית עם בתי ספר (מתאים במיוחד לשפ"חים) ועידוד ויצירת מערכי תמיכה למשפחות.
התכנית המוצעת כוללת ימי הכשרה מרוכזים המציגים את עקרונות הגישה ויישומם לצוות רחב של מרפאה ובהמשך הדרכה וליווי שוטף למספר מצומצם יותר של מטפלים שיתמקצעו בגישה טיפולית זו ויתנו מענה להורים במסגרת המרפאה הקיימת. 
מבנה זה מאפשר למעשה הקמה של יחידת שרות להורים, בדומה למרפאה להדרכת הורים במרכז שניידר, הנותנת מענה אפקטיבי להורים המתמודדים עם מגוון רחב של בעיות התנהגות של ילדם.

ימי ההכשרה

ימי ההכשרה מהווים את חוט השדרה של הצגת הגישה לצוות הטיפלי ומטרתם להקנות ידע וכלים ראשוניים להתמודדות. מבנה ההכשרה מיועד ל- 10-30 משתתפים; כאשר הצגת הכלים התאורטית תתבצע במליאה ותרגול ויישום של הטכניקות המוצגות יתבצע בקבוצות קטנות.
ימי ההכשרה מורכבים ממספר מפגשים בני שעה וחצי כל אחד. מבנה זה מאפשר להבנות את ההכשרה במספר גרסאות למשל פגישות של שלוש שעות פעם בשבוע או לרכז מספר מפגשים ביומיים- שלושה אינטנסיביים.
בכל מפגש מוצג אמצעי או שניים מתוך הגישה באופן מפורט, מוסבר הרציונל התאורטי, מוצגות דוגמאות ובמקביל המודרכים מתרגלים ומתנסים באמצעי זה ע"י סימולציות מה"שטח" בהנחיית הצוות המדריך. הצוות המדריך מורכב משני פסיכולוגים מוסמכים מטעם מרכז הסמכות החדשה המעבירים את כלל ההכשרה.

הדרכה וליווי שוטף

קבוצת ההדרכה מיועדת ל- 3-5 מטפלים ומלווה אותם ביישום העקרונות שנלמדו במהלך ההכשרה במפגשים של שעה וחצי אחת לשבועיים. בהדרכה המטפלים מעלים מקרים לדיון ומותוות עימם תוכנית טיפולית למקרה הספציפי שהועלה. מעבר להדרכה הקבועה, ינתן ע"י הצוות המקצועי גם ליווי ביישומה בפועל של תוכנית טיפולית ע"י התייעצויות טלפוניות למנחים ובפורום מקצועי סגור שיוקם לשם כך. חשוב להבין כי תוכנית ההתערבות וההדרכה המוצעת מחייבות לא פעם פעולה אינטנסיבית של המודרכים ויש חשיבות לליווי צמוד ככל האפשר של המודרכים. מניסיוננו, זמינות הליווי ביישומה של התוכנית, מעבר להתוויה הטיפולית במפגש ההדרכה מסייע רבות לביצועה בפועל ולתחושת הבטחון של המודרכים ביישומה במקרים נוספים.

X

    ווטסאפ
    טלפון
    צרו קשר